Truck Mounted Access Platforms

بالابر آکاردئونی

Scissor lift  SK120

Working Height 12m

بالابر تلسکوپیTelescopic boom lift KT220

Working Height 22m

انواع بالابر نیسانی و بالابر کامیونی


Supplier of truck mounted crane 

Competitive price

High quality products

10 yaers after-sales service

1 Year guaranty

 ساده ترین تعریفی که از این وسیله میتوان ارائه کرد اینست :

وسیله ایست که جهت بالا بردن افراد و تجهیزات و رساندن به ارتفاعی مشخص جهت کار در آن ارتفاع استفاده می شود .  البته باید توجه داشت که آسانسور، لیفتراک و جرثقیل با بالا بر تفاوت دارند و در دسته بندی انواع بالا بر جایگاهی ندارند.

بالابر ها هم دارای شکل و اندازه های گوناگونی هستند و دارای مکانزم های مختلفی هستند. مکانیزم بالابری روی عملکرد ، شکل و اندازه و ظرفیت دستگاه تاثیر می گذارد . از انواع مکانیزم های بالابری می توان به مکانیزم های هیدرولیکی – زنجیری – کابلی اشاره کرد . در بالا بر هیدرولیکی مکانیزم بالا بری توسط مدار هیدرولیک و انتقال نیرو توسط سیال تحت فشار تامین می گردد .در مکانیزم های زنجیری و کابلی نیروی بالابری توسط وینچ برقی یا دستی تامین می شود . شایان ذکر است که بالابر های هیدرولیکی از انواع دیگر قیمت بالاتری دارند و عملکرد و کارایی و همچنین ایمنی آنها نیز بیشتر است .

به طور کلی بالابر ها بر اساس قابلیت حرکتی آنها ( قابلیت جابجا شدن ) دسته بندی می شوند . این دسته بندی شامل دو دسته می شود .

  • بالا برهای ثابت (Fixed Platform)

همانطور که از نام آنها مشخص است این بالا برها در محل خود ثابت هستند و قابل جابجا شدن نیستند . از این نوع بالابر ها در انبار های مختلف – خطوط تولید کارخانجات و داخل ساختمان ها استفاده می گردد. اگر به کارواش و تعمیرگاه های خودرو مراجعه کرده باشید حتما یک نمونه از این مدل های ثابت را دیده اید .  بالابرهای ثابت دارای مکانیزم های مختلفی از جمله هیدرولیکی ، آکاردئونی ، مفصلی ، کابلی و زنجیری باشند .

  • بالا برهای متحرک و جابجا شونده (Aerial Work Platform)

این نوع برای استفاده افراد طراحی شده اند و قابلیت جابجایی از نقطه ای به نقطه دیگر را دارند. برخی مدل های آن ( بالابر های پشت خودرویی ) قابلیت جابجایی بین مسافت های طولانی را نیز دارند. از کاربرد های این نوع بالابر  می توان به کار در ارتفاع ساختمان ها – کار در خطوط برق – آتش نشانی و … اشاره نمود.

بن نوع بالابر برای کار و فعالیت در فضاهای باز و بدون مانع بسیار مناسب می باشد . همچنین ارتفاع کاری بیشتری را نیز برای اپراتور فراهم می سازد. بالابر تلسکوپی پایداری و ثبات بسیار خوبی نیز دارند . شرکت کارا هیدرولیک دماوند انواع بالابر تلسکوپی از ارتفاع کاری ۱۱ الی ۲۲ متر را تولید می کند . برای اولین بار در میان تولید کنندگان داخلی بالابر تلسکوپی مدل KT140 با ارتفاع کاری ۱۴ متر که قابلیت نصب روی وانت نیسان را دارد  در شرکت دماوند طراحی و تولید گردد.

wiki

این نمونه دارای چند بازو یا بوم بوده که لولا یا مفصل به اپراتور این امکان را میدهد از بین موانع مختلف عبور کرده و همچنین به نقاط کور دسترسی پیدا کند . این محصولات چند منظوره برای دسترسی جاهای تنگ و دشوار بسیار مناسب هستند . این نمونه از بالا برها در جهان به Z سیستم نیز معروف هستند .

چرا باید بالا بر مفصلی انتخاب کنیم ؟

نیاز به دسترسی به جاهای محدود دارید .

نیاز به دسترسی و عبور از موانع دارید .

هنگامی که در فضای باز فعالیت می کنید.

هنگامی که نیاز است در فضای مانند خیابان پل زده شود و خیابان مسدود نگردد.

مدل های مفصلی دسترسی افقی کمتری نسبت به نمونه های تلسکوپی دارند . اما انعطاف پذیری بیشتری برای بالابرفتن و دسترسی به محیط کار را فراهم می سازند.

wiki