بالابر نفری – Man lift

 

بالابر نفریتجهیزات دسترسی به ارتفاع در طیف وسیعی از صنایع و بخشهای مختلف به کار برده می شوند . بوم لیفت یا بالابر وسیله ایست که امکان دسترسی افراد و تجهیزات را به ارتفاع فراهم می سازد و دارای انواع گوناگونی است . یکی از این انواع ، بالابر نفری یا بالابر نفر است که برای برای دسترسی افراد به ارتفاع به کار می رود و هدف از ساختن آن در در درجه اول بالابردن انسان برای کار در ارتفاع می باشد . انواع متنوعی از بالابر نفر در بازار موجود است که مهمترین آنها عبارتند از :
بالابر تلسکوپی نفری  – بالابر مفصلی نفری –  بالابر تلسکوپی مفصلیبالابر آکاردئونی . شرکت کارا هیدرولیک دماوند نیز تمامی این نمونه از بالابر های نفری را تولید می نمایید .

کاربر بالابر نفری در شاخه های مختلی است از آن جمله می توان به کاربرد در آتش نشانی ، در تعمیر و سرویس خطوط برق ، صنایع هواپیمایی ، کار روی ساختمان های بلند ، باغبانی و … اشاره کرد .

انتخاب بالابر نفر مناسب هم با توجه به نوع کاربری متفاوت است . برای مثال بالابر آکاردئونی SK120 یک بالابر نفر مناسب جهت استفاده در صنایع هواپیمایی می باشد . و یا بالابر نفری تلسکوپی مناسب فضاهای باز و بیرونی که موانع سر راه نباشند و همچنین فضاهایی با ارتفاع زیاد مناسب می باشد . شرکت کارا هیدرولیک دماوند چندین نمونه از بالابر نفر نوع تلسکوپی را تولید می نماید . به طور مثال بالابر تلسکوپی KT140  اولین بالابر نفری 14 متری تولید داخل است که قابلیت نصب روی خودوروی نیسان را دارا می باشد . برای یک بالابر نفر که روی وانت نیسان نصب می شود این ارتفاع کاری بسیار زیادی به حساب می آید. مدل KT110 با ارتفاع کاری 11 متر – مدل KT120 با ارتفاع کاری 12 متر – مدل KT150 با ارتفاع کاری 15 متر و مدل KT220 با ارتفاع کاری 22 متر از دیگر نمونه های بالابر نفری پشت خودرویی از نوع  نفری تلسکوپی ساخت شرکت کارا هیدرولیک دماوند می باشند .

 

بالابر تلسکوپی نفریبالابر KT140  بالابر نفری از نوع تلسکوپی است

بالابر نفری مفصلی یا بالابر مفصلی تلسکوپی هم یکی دیگر از انواع مناسب بالابر نفری با کاربرد های گوناگون می باشد که برای فضاهای بسته و یا فضاهایی که دارای موانع متععد بر سر راه باشند مناسب است. این نمونه از بالابر نفر دارای قدرت مانور بسیار بالایی در مقایسه با دیگر انواع بالابر نفری هستند و امروزه به عنوان بالابر Z سیستم در دنیا شناخته می شوند  . بالابر K105 با ارتفاع کاری 10.5 متر – بالابر KZ120 با ارتفاع کاری 12 متر  – بالابر KZ170  با ارتفاع کاری 17 متر – بالابر KZ190 با ارتفاع کاری 19 متر ، تولیدات شرکت کارا هیدرولیک دماوند از نوع تلسکوپی مفصلی هستند.

 

بالابر مفصلی

 

بالابر KZ120   از نوع تلسکوپی مفصلی