02156879255

info@khdco.ir

بالابر تلسکوپی مجهز به جیب

 

بالابر کاربرد های زیادی در زندگی روزرمره  دارد و مکمل بسیاری از کارهای ساخت و ساز و مهندسی نیز می باشد.

این وسیله در ابتدا برای کار در باغات میوه و برای چیدن میوه از درختان بلند طراحی شده بود ، اما این وسیله همه فن حریف برای کار در خطوط تلگراف نیز به کارگرفته شد و به کاربردهای دیگر نیز کشده شد.

امروزه بالابرها برای هر کاری که در ارتفاع بایستی انجام شود به کار برده می شوند. زمانی که مشغول انجام  دادن کارها در ارتفاع زیاد هستیم ، امنیت بسیار مهم می باشد و بالابر به این معنی است که فردی که کار را در ارتفاع انجام میدهد در امنیت و ایمنی کامل خواهد بود.

در زندگی روزمره بالابر می تواند در خیلی ار کارهای مهم به کار آید. اما 5 مورد از مهمترین کاربردهای بالابر در زیر برای همراهان کارا هیدرولیک دماوند بیان می شود.

 تعمیرات و بازسازی ساختمانی

کاربرد های بالابر

 

 

ساختمانی که نیاز به نقاشی و تمیز کاری دارد قطعا مستلزم کار در ارتفاع و زوایای تند و سخت خواهد بود، مخصوصا ساختمان های امروزی که بسیار بلند هستند. در حالی که ممکن است یک نردبان هم برای این قبیل کارها مناسب به نظر اید، بالابر می تواند قابلیت حمل آسان انسان و تجهیزات ، امنیت و ایمنی در هنگامی که تجهیزات را به هر قسمتی از ساختمان جابجا می کنیم ، دسترسی و ارتفاع مناسب را تامین کند.

سرویس خطوط و پست های تلفن و برق

 

کاربرد بالابر در تعمیرات برق

 

هزاران کیلومتر خط تلفن و برق در سرتاسر دنیا وجود دارد و اینکه همیشه بتوان این خطوط را اماده به کار و فعال نگه داشت کاری بسیار مهم و پیچیده است . برای هر شخصی که در این زمینه فعالیت می کند بالابر قسمتی از کارهای روتین روزانه است که این اطمینان را می دهد که میتوان به محل های مورد نظر هرچقدر هم که بلند باشند دست یافت. در گذشته از نردبان و تجهیزات بالا رفتن برای این کار استفاده می شد اما امروزه بسیار خطرناک بوده و توسط بسیاری از شرکتها نیز ممنوع می باشد.

 رویدادهای فیلم برداری و ورزشی

 

بله امروزه نه تنها استفاده از  بالابر در کارهای صنعتی و ساخت و ساز استفاده می شود بلکه در کارهای فیلم برداری سینما و رویداد های ورزشی نیز به کار گرفته می شود. زمانی که ما مشغول تماشای یک مسابقه فوتبال هستیم بسیار هیجان انگیز خواهد بود که بتوانیم زوایای مختلفی از یک شوت جهت دار را تماشا کنیم ، بالابر در این جا این امکان را می دهد که تجهیزات فیلم برداری در ارتفاع قرار گرفته و و به تماشگران تلویزیونی دیدی همچون پرندگان از بالا را منتقل سازد.

کارهای آتش نشانی

 

بالابر آتش نشانی

هر روزه در سراسر دنیا آتش نشانان فداکار زندگی خود را به خطر می اندازند تا جان افرادی را که در اتش یا سایر موقعیت های خطرناک گرفتار شده اند نجات دهند. بدون استفاده از بالابر آتش نشانان قادر نخواهند بود تا افرادی را که در طبقات بالا در میان شعله های آتش گرفتار شده اند پایین بیاورند و یا اینکه آتش را در این طبقات خاموش کنند.  به این معنی که عملیات امداد و نجات و اطفاء حریق در یک زمان میسر خواهد بود. همچین استفاده از این وسیله به این معنی است که نیازی نیست آتش نشانان افرادی را که به کمک نیاز دارند روی شانه هایشان نگه  دارند تا به پایین برسند و میتوانند آنها را درون سبد بالابر گذاشته و پایین بیاورند.

چیدن میوه

 

بالابر میوه چین

 

چیدن میوه از درختان بسیار بلند در باغها با استفاده از بالابر کاری بسیار آسان و بدون خطر است. با استفاده از این وسیله خطر سقوط از ارتفاع و همچنین از دست دادن میوه ها در ارتفاع زیاد وجود ندارد.

همه این کارها به لطف استفاده از بالابر سیار ساده تر ، سریعتر و ایمن تر شده اشت. به هر حال بسیار ضروری و مهم است که هر شخصی که مجاز به استفاده از بالابر می شود در دوره های لازم شرکت کرده باشد و آموزش های لازم را در این خصوص دیده باشد.

استفاده از این مطلب فقط با ذکر نام سایت شرکت کارا هیدرولیک دماوند مجاز است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

ثبت ديدگاه

Fav-icon