02156879255

info@khdco.ir

P.TO

روش های مختلفی برای برای گرفتن نیرو از یک منبع وجود دارد ،  power take-off  یا به اختصار P.T.O نیز یکی از چندین روش گرفتن نیرو از از یک منبع مولد نیرو همانند موتور اتومبیل و انتقال آن به وسیله مورد نظر همانند پمپ هیدرولیک بالابر برای به حرکت در آوردن بومها می باشد.

به طور معمول P.T.O  یک سیستم متشکل از یک شفت خروجی زبانه دار در ماشین های مانند کامیون و تراکتور است  که به آسانی قابلیت اتصال و جداسازی از وسیله مورد نظر را دارا می باشد و به وسیله مورد نظر که به آن متصل شده است این امکان را می دهد که از نیروی چرخشی موتور استفاده کند.

اولین نمونه P.T.O  روی یک تراکتور توسط کمپانی IHC در سال 1918 معرفی شد و از آن زمان کمپانی های دیگری نیز شروع به استفاده از این وسیله روی تولیدات خود نمودند.

بر خلاف تراکتور ، کامیونت ها و کامیون ها به طور پیشفرض به P.T.O مجهز نیستندو   یک خروجی روی گیربکس خود برای اتصال P.T.O دارند.  به طور مثال برای به جریان انداختن مدار هیدرولیک یک بالابر یا جرثقیل بایستی P.T.O  متناسب با آن تهیه و روی محل تعبیه شده برای نصب آن ( به طور معمول روی گیربکس خودرو ) نصب گردد.  برای درگیر کردن و آزاد کردن P.T.O  نیز از یک کلاچ  استفاده می شود. در تصویر زیر یک نمونه P.T.O که روی بالابر تلسکوپی KT120  کارا هیدرولیک دماوند نصب شده است را مشاهده می کنید. 

P.T.O چیست ؟

در بالابر هیدرولیکی پشت خودرویی P.T.O   روی گیربکس خودروی حامل نصب می شود و پمپ هیدرولیک بالابر پشت خودرویی را قادر می سازد تا سیال ( روغن هیدرولیک ) را از درون مخزن به شلنگ ها و سپس جک های بالابر منتقل سازد تا این جک ها نیز بوم های بالابر را باز کنند تا به ارتفاع کاری مورد نظر دست یافته شود .

این مطلب را به اشتراک بگذارید

ثبت ديدگاه

Fav-icon